#31 Ceprówka

cep
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Ceprówka
ul. Młynowa 19
15-404 Białystok
Facebook: www.facebook.com/CeprowkaBialystok/

Dziś mamy przyjemność zrecenzować dość nietypowy lokal, który bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Góralski klimat praktycznie w centrum Białegostoku? Jeżeli szukacie prawdziwego oscypka, kiełbasy z baraniną czy piwa prosto z gór to zdecydowanie w tym miejscu je znadziecie.
Po ostatniej wizycie przy Młynowej (Niebieska Huśtawka) mieliśmy mieszane uczucia, co do nowo powstałego lokalu. Ale niepotrzebnie. Choć z zewnątrz nie zmieniło się zbyt wiele, to jednak w środku mamy zupełnie inne wnętrze. Kolorowe obrusiki, minimalistyczny, bardzo czysty i zadbany bar, krzesełka z Cepelii. Jeżeli ktoś lubi odrobinę babciny wygląd, ale bez ogromnej przesady, na pewno polubi to miejsce. Stare narty dziadka na ścianie i akcenty nawiązujące do góralskiej chaty zdecydowanie nadają klimat. Ogromnym plusem są genialne piece kaflowe, a jak udało nam się podsłuchać, prawdopodobnie tuż obok nich zagości muzyka na żywo!

Wnętrze lokalu Ceprówka

Wnętrze lokalu Ceprówka


Pomalowane na zielono ściany i spore lustro przy oknach ociepla i ożywia wnętrze. Z sufitu zwisają edisonki, które zimą, gdy za oknem będzie pół metra śniegu, a w środku przywita nas grzane piwo z ogromnego kufla, na pewno nadadzą zakopiańskiego klimatu.
Właściwie wszystkie nasze obiekcje co do wnętrza, czy ogródka zostały rozwiane przez właścicieli. My od siebie poprawilibyśmy nieco ogródek, a raczej zasłonili co nieco, żeby nadać odrobiny kameralnego charakteru, ale z tego, co udało nam się ustalić, wszystko jest w planach. Wnętrze również cały czas jest uzupełniane o nowe elementy.
Ogródek jest ogromnym atutem latem, kiedy w środku jest mimo wszystko dość gorąco. Jest spory, a w przypadku dodatkowych gości wydaje mi się, że spokojnie można go powiększyć o nowe stoliki.
Jedzenie jest rewelacyjne, szczerze polecamy!

Jedzenie jest rewelacyjne, szczerze polecamy!


Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do Ceprówki, myślę że zachęcające będzie menu. Nigdy nie skusiłabym się sama na sałatkę z burakiem, kiełbasą i oscypkiem. Nie jestem wielką fanką żadnej z tych rzeczy. Po dostaniu zamówienia zmieniłam całkowicie zdanie. Świetne połączenie smaków, przepyszna barania kiełbasa! Porcja i składniki jak za 19 zł, jest moim zdaniem bardzo w porządku. Mieliśmy jednak problem z miseczkami, przy większej nieuwadze jedzenie może wylądować na kolanach! Możemy również spróbować górlaskiego piwa, ewentualnie zamówić coś z lepszych koncernowych piw, czyli nasz faworyt – Książęce. Piwa w okolicach 10 zł są standardową ceną, jak za alkohol w mieście.
Trochę brakowało mi deseru, którego jeszcze nie było w karcie, ale mam nadzieję, że niedługo zostaną wprowadzone. Skusiłabym się na ciepłą szarlotkę z gałką zimnych lodów!
Rzadko spotykany widok, kufel z logo lokalu.

Rzadko spotykany widok, kufel z logo lokalu.


Mimo niewielu niedociągnięć jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty w Ceprówce i z czystym sercem możemy polecić. Zarówno na wypad ze znajomymi jak i spokojny wieczór we dwoje. Właściciele są bardzo sympatycznymi, młodymi ludźmi, którym od siebie życzymy jak najlepiej. My wystawiamy Znak Jakości i nie możemy się doczekać Śliwowicy w zimowy wieczór przy piecu kaflowym :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>