#27 Maison du Cafe

Maison du Cafe
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Maison du Cafe
Ul. Kilińskiego 10, 15-089 Białystok
Facebook: https://www.facebook.com/MaisonBialystok/

Witajcie moi Drodzy. Powracamy po dłuższej przerwie z bardzo smaczną recenzją francuskiej kawiarenki w samym sercu Białegostoku. Czy smacznie, miło i przyjemnie? Zapraszam do lektury.

W okresie letnim w Maison zachwyca przede wszystkim ogródek. Rzuca się w oczy już z daleka. Klimatyczne miejsce, dopracowane detale, przepiękne kwiaty i świeczniki, uroku dodają również stoły i krzesła. Trzeba również przyznać, że w tym roku ogródek nieco się powiększył, zadbano również o poduszki na krzesła i koce (wieczorami metalowe siedzenia były dość zimne).
Wnętrze również bardzo klimatyczne, w iście paryskim klimacie. Przeważająca biel, przeplatana lawendą. Właścicielom nie można odmówić dbałości o detale. Najmniejszy szczegół został dokładnie zaplanowany. Na każdym stoliku znajdują się kwiaty i świeczki, przy oknie rozłożono poduszki. Po lewej stronie znajduje się urocza ławka z oplecionymi na górze kwiatami. Trzeba również przyznać, że dopracowano kwestię powiększenia miejsca- przy oknie ustawiono wysoki stół z krzesłami.

Ogródek Maison du Cafe

Ogródek Maison du Cafe


Całości dopełnia również wpasowujący się we francuski klimat bar, na którym stoją świeże wypieki. Dopieszczona została nawet łazienka, która swoim wyglądem w żaden sposób nie odbiega od zaplanowanej aranżacji.
Zdecydowanie jest to miejsce w moim klimacie, męską część odwiedzających mogą razić detale i trochę zbyt cukierkowy wygląd. Ale hej! Czegoś takiego jeszcze w Białymstoku nie było.
Jednym z największych minusów, które rażą mnie w oczy od samego początku jest chyba fakt, że wszystko w tym lokalu można kupić. Dla zainteresowanych na sprzedaż jest nawet stół w toalecie! O ile pomysł ze sprzedażą regionalnych wyrobów, soków z rokitnika czy lawendy z Dworzyska jest świetny, o tyle próba przehandlowania każdego detalu z wyposażenia trochę ujmuje temu miejscu.
Mimo wszystko jakie nie byłyby Wasze odczucia odnośnie wyglądu lokalu, mogę śmiało wysnuć teorię, że podają tam jedną z lepszych kaw w mieście. Kawa po parysku to zdecydowanie mój faworyt, a za małą filiżankę zapłacimy 9 zł.
Ciasto było tak pyszne, że zjedliśmy je szybciej niż zrobiliśmy zdjęcie :)

Ciasto było tak pyszne, że zjedliśmy je szybciej niż zrobiliśmy zdjęcie :)


Kolejnym atutem tego miejsca są niewątpliwie wypieki. Każdego dnia coś innego! Przepięknie przybrane, smaczne ciasta podawane są w naprawdę dużych kawałkach, wartych swojej ceny. Średnio za kawałek musimy zapłacić 10 zł, ale tak wielką porcją potrafią się najeść dwie osoby.
Plus za smaczne, duże porcje sałatek oraz bardzo dobre placki z cukinii z sosem. Ceny nie są zbyt wygórowane, adekwatne do porcji.
Lokal posiada również koncesję na alkohol, więc dla tych mniej zmotoryzowanych polecam piwa. Typowych „koncerniaków” nie uświadczymy w Maison (a przynajmniej nie rzuciły mi się w oczy), co moim zdaniem również jest na ogromny plus!
Podsumowując Maison du Cafe jest świetnym miejscem zarówno na randkę, szybką kawę czy spotkanie z przyjaciółmi. Od siebie gorąco polecam, przyznaję znak jakości PubsWorld i grożę, że jeszcze tam przyjdę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>