#25 Pinokio

pinokio
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Restauracja Pinokio
ul. Bohaterów Monte Casino 45
81-767 Sopot
Strona www: pinokio-restauracja.pl/restauracja/

Ostatnie słoneczne dni nad morzem łapaliśmy w Sopocie, który zrobił na nas nie mniejsze wrażenie niż Gdańsk. Po smażeniu się na plaży postanowiliśmy przejść się do centrum w poszukiwaniu czegoś smacznego. Jako że nie jedliśmy nic od rana byliśmy strasznie głodni, szukaliśmy czegoś przy głównych ulicach. I chyba był to nasz największy błąd, bo zamiast zapuścić się w boczne zaułki i trafić tak pysznie jak w Gdańsku (http://pubsworld.blog.pl/2016/07/26/24-patio-espanol/) usiedliśmy w ogródku restauracji Pinokio.

Dorsz był lepszy niż to co zamówił M.

Dorsz był lepszy niż to co zamówił M.


Zapowiadało się dobrze i smacznie, hostessa zaprowadziła nas do stolika, za chwilę pojawiły się karty. Trochę zdziwiła mnie oferta obiadowa, która nie zawierała ziemniaków/frytek/ryżu/jakiegoś zapychacza, co zazwyczaj jest standardowe w typowych „zestawach obiadowych”. Opiekane ziemniaki zamówiłam oddzielnie i przyznam szczerze, że mogłam je sobie darować. Za mocno przypieczone, same wyskakiwały z talerza. Już dawno stwierdziliśmy, że mało który lokal może pochwalić się dobrze zrobionymi frytkami/opiekanymi ziemniakami. Mimo ogromnego minusu jakim były ziemniaki, muszę przyznać, że dorsz był smaczny, cena jak za rybę nie była wygórowana, a grillowane warzywa dawały radę. Znacznie gorzej miało się spaghetti bolognese, które zamówił Mężczyzna. Makaron był na wpół surowy (M: mała porcja i jedzenie po prostu było zimne), sos smakował jak smutny kuzyn sosu w słoiku z Biedronki. Całe danie było zimne, a porcja nieadekwatna do ceny.
Makaronu w Pinokiu nie polecamy.

Makaronu w Pinokiu nie polecamy.


Niestety, nie pomagały nawet urocze papużki w klatkach. Mimo, że lokal wystrojem w środku nawiązuje do sceny z książki Collodiego, jak dla mnie był trochę przerysowany i dziecięcy. Nadrabiał za to barem, zza którego można było obserwować pracę barmanów. A tą wykonywali bardzo sprawnie, gdyż nasze drinki ratowały cały obiad.
Jedynie drinki spełniły nasze oczekiwania.

Jedynie drinki spełniły nasze oczekiwania.


Zdecydowanie nie polecilibyśmy tego lokalu. Pomimo smacznych drinków lokal nie może się niczym obronić. Warto spędzić kilka chwil i znaleźć smaczniejsze miejsce. My wyszliśmy niezadowoleni i głodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>