#23 FUTU SUSHI

Źródło: https://www.facebook.com/FUTU-SUSHI-208799045860753
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

FUTU SUSHI
ul. Lipowa 12 , 15-427 Białystok
Strona Internetowa: http://www.futusushi.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/FUTU-SUSHI-208799045860753/

Przepraszamy za długą nieobecność na blogu, chociaż rzadziej wstawialiśmy notki to jednak nie zapomnieliśmy o chodzeniu do lokali (i pisaniu uwag na serwetkach :) ). Dzisiejszą notkę pisze „M” ponieważ kobieta obecnie jest w pracy. Będzie to kolejny wpis o sushi, tym razem zajmiemy się lokalem FUTU Sushi. Wstępnie zapowiem też nową notkę z cyklu “VERSUS”, a co się w niej znajdzie? dowiedziecie się wkrótce.

Wygląd:
Pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu do lokalu to przede wszystkim minimalizm. Bazą kolorystyczną lokalu jest kolor biały z fioletowymi wykończeniami. Bar jest podświetlany ledami i robi ładne wrażenie. Sushi głównie kojarzone jest z japońskim klimatem, niestety, wnętrze lokalu jest bardzo nowoczesne i wg. Mnie przypomina nieco “Kafejeto”. W prawdzie lokal nie jest duży, choć mały też nie, jak np. SUSHI BAR & CHINESE FOOD. W FUTU znajdziemy kącik dla dzieci, żeby mogły się pobawić. Stoliki nie są duże, ale pasują do ogólnego wyglądu i warto zwrócić uwagę, że na każdym stoi sos sojowy i miłe dla oka kwiaty. W dalszej części lokalu stoły są połączone i można zjeść w większym gronie. Bar oczywiście jest na środku lokalu, dosłownie na przeciwko wejścia, można usiąść i zobaczyć jak pracownicy pracują nad jedzeniem i przynajmniej wiemy czego się spodziewać zamawiając coś innego niż sushi :)

Wnętrze FUTU jest bardzo nowoczesne.

Wnętrze FUTU jest bardzo nowoczesne.


Przyczepie się do dwóch rzeczy, krzesełka i muzyka. Krzesła są plastikowe i dziwnie wyprofilowane, wg. Mnie są po prostu niewygodne. Co nie zmienia faktu, że bardzo ładnie prezentują się w lokalu. Co do muzyki, jest po prostu zbyt spokojna. Fakt, dzięki takiej muzyce można spokojnie porozmawiać i rozkoszować się pysznym jedzeniem, ale po jedzeniu, miałem wrażenie, że zaraz zasnę! Lokal mieści się w ścisłym centrum miasta, więc lokalizacja jest bardzo dobra i nie sposób nie zauważyć restauracji.

Obsługa:
O obsłudze lokalu będę pisać same superlatywy, dawno nie zostaliśmy tak dobrze, tak starannie obsłużeni. Jestem naprawdę pod wielkim, pozytywnym wrażeniem. Po wejściu do lokalu zostaliśmy przywitani. Każdy z pracowników miał oczywiście swój uniform, dresscode jest dla nas bardzo ważny. Wszystko odbyło się jak w zegarku, wzorowe podejście do klienta. Bardzo sympatyczna Pani, proponowała nam różne zestawy, a także zapraszała na desery z poleceniem konkretnego jedzenia. Na każde pytanie potrafiła odpowiedzieć z uśmiechem na twarzy. Nie nachalne pytania, czy życzymy sobie czegoś jeszcze. Jedzenie podane szybko i sprawnie. Myślę, że inne restauracje powinny się od FUTU uczyć podejścia do klienta. Nie wiem jak wy, ale my do FUTU wybierzemy się jeszcze nieraz.

Zestaw 30 szt. Świetnie przyrządzone i smaczne.

Zestaw 30 szt. Świetnie przyrządzone i smaczne.


Zamówienie:
Zamówiliśmy duży zestaw 30 sztuk sushi, 6x hosomaki z ogórkiem, 6x hosomaki z łososiem, 6x hosomaki z krewetkami, 6x hosomaki z surimi, 6x hosomaki z maślaną, oczywiście imbir i kiełki. Podane tradycyjnie na talerzu, schludnie, ładnie, jednym słowem poprawnie. Zestaw kosztował 48 złotych. I muszę powiedzieć, że bardzo mi smakowało, przyrządzone bardzo dobrze, nic się nie rozlatywało, a wasabi, które uwielbiam starczyło na każdą sztukę sushi. Nie powiem, można się najeść. Zawiodło mnie trochę MENU jeśli chodzi o piwa, wprawdzie można zamówić dwa japońskie: Sapporo i Asahi, ale cena w stosunku do jego ilości (10,-/330 ml) skutecznie nas odprowadziła wzrokiem ku innym piwom. W menu są piwa koncernowe, więc postawiliśmy na najlepsze z nich, czyli jak zawsze Książęce Ciemne Łagodne i Czerwonego Lagera. Najedliśmy się, napiliśmy się i Pani kelnerka poleciła nam jeszcze deser. Zważywszy, że byliśmy najedzeni, nie wcisnęlibyśmy jeszcze lodów, ale na pewno przyjdziemy na nie innym razem. Polecam i przyznaje znak jakości Pub’s World!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>