#21 Bury Kot

Bury Kot
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Bury Kot
Białystok, ul. Przechodnia 3, 15-373 Białystok
Facebook: https://www.facebook.com/burykot

Dobiliśmy do 21 postu, a więc oczko będziemy świętować razem z lokalem Bury Kot :) cieszy nas odzew fanów na naszym fanpage’u na facebooku (https://www.facebook.com/pubsworldbialystok/) i pamiętajcie, aby dodać nas na instagramie (https://www.instagram.com/pubsworld/).

Wygląd:
Lokal Bury Kot mieści się w starym wyremontowanym domu, który został wybudowany po pierwszej wojnie światowej. Spotykaliśmy się z opiniami ludzi, którzy twierdzili, że lokal ten, to typowa „speluna” choć nigdy tam nie byli, mało tego, bali się tam chodzić (K: niech ci, co najgłośniej tak mówili i zniechęcali mnie do Burego Kota przekonają się na własnej skórze jak urocze to miejsce!) Śpieszymy poinformować, że Bury Kot to świetny lokal. Z zewnątrz owszem, wygląda niepozornie, natomiast wewnątrz panuje bardzo przyjemna atmosfera w rytmie starego rocka i blues’a, a między krzesłami często przechadza się Kot „Mruczek” który jest wizytówką lokalu. Stoły i krzesła, mimo, że są drewniane, są bardzo wygodne. Warto również wspomnieć, że bar również jest drewniany, ciemne drewno nadaje klimatu, a ściany lokalu wypełniają zdjęcia starego Białegostoku (K: właściwie idąc wzdłuż ściany ze zdjęciami możemy wybrać się w podróż po przedwojennym mieście).

Bar przy którym zazwyczaj stoi Pan Leszek. Pozdrawiamy!

Bar przy którym zazwyczaj stoi Pan Leszek. Pozdrawiamy!


W rogu przy wejściu znajduję się telewizor. Jakiś czas temu zdarzyło się nam być w lokalu w czasie walki MMA, lokal był wypełniony po brzegi i było głośno. Jednak zazwyczaj, gdy wybieraliśmy się do „Burego” było cicho i przyjemnie, idealne miejsce na randkę. Można bez problemu porozmawiać nie przekrzykując się.
Wnętrze "Burego" jest bardzo klimatyczne, a w tle gra stary rock.

Wnętrze „Burego” jest bardzo klimatyczne, a w tle gra stary rock.


Obsługa:
Właściciel, Pan Leszek, jest bardzo przyjazną osobą, można z nim pogadać o wielu różnych trunkach, o muzyce oraz posłuchać różnych historii. Zostaliśmy obsłużeni wzorowo. Mimo że lokal był pusty, nie licząc „Mruczka”, to Pan Leszek zapalił nam świeczkę oraz poczęstował nas domowym wypiekiem swojej żony. Przepyszne pączki w tłusty czwartek, aż rozpływały się w ustach. Miły gest, co warto odnotować na plus. (K: ale właściwie nie o częstowanie czymkolwiek tu chodzi, bo tak miłego i uroczego człowieka ze świecą szukać!)
Wizytówka lokalu - Bury Kot czyli sympatyczny "Mruczek"

Wizytówka lokalu – Bury Kot czyli sympatyczny „Mruczek”


Zamówienie:
W Burym można zamówić piwo ze znanych koncernów typu Książęce, a także piwa sezonowe. Oczywiście można też wypić mocniejsze trunki. My zamówiliśmy najlepsze z koncerniaków według nas „Książęce: Ciemne Łagodne”, zamówić można również desery oraz przekąski np. krążki cebulowe, placki ziemniaczane czy frytki.

Bury Kot to świetne miejsce do spędzenia miło czasu, na spotkanie ze znajomymi przy piwku, ale także na randkę ze swoją drugą połówką. Klimat i obsługa tego miejsca zasługuję na nasz znak jakości i szczerze polecamy Burego Kota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>