#13 Kawiarnia Lalek

Kawiarnia Lalek (źródło: https://www.facebook.com/KawiarniaLalek )
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Kawiarnia Lalek
Białystok, ul. Kalinowskiego 1
Facebook: https://www.facebook.com/KawiarniaLalek

Tych, którzy jeszcze nie widzieli, zapraszamy na naszego facebooka: https://www.facebook.com/pubsworldbialystok oraz instagram: https://www.instagram.com/pubsworld
Jeżeli macie jakieś uwagi i przemyślenia odnośnie któregoś z lokali, z przyjemnością je przeczytamy :) Zapraszamy do komentowania i obserwowania.

Wygląd:
To jedna z tych recenzji, przy której nie będziemy szczędzić pochwał i ciepłego słowa. Lalki to lokal z rodzaju tych, do których albo wraca się z sentymentem, albo nie wraca się już nigdy. My- zauroczeni tym miejscem- zdecydowanie możemy podpisać się pod pierwszym stwierdzeniem, gdyż na pewno jeszcze nie jeden raz tam powrócimy.
Opisując lokal należy zwrócić uwagę przede wszystkim na atmosferę w nim panującą. Ze względu na dość bliskie zażyłości z Teatrem Lalek, można odnieść mylne wrażenie, że jest to lokal z rodzaju tych „bogatych”, do których należy wejść w odpowiednim stroju i z odpowiednią ilością gotówki. Nic bardziej mylnego. W Lalkach dobrze będzie się czuła zarówno osoba, która przyszła na lampkę wina po wieczornym spektaklu, jak i osoba w bluzie z nadrukiem metalowego zespołu i w glanach. Klientela przychodzi różna, i właśnie to jest w tym wszystkim najlepsze- każdy może poczuć się tu dobrze.
I choć zazwyczaj panuje tam hałas, to jednak mimo wszystko można ze sobą normalnie porozmawiać, bez konieczności przekrzykiwania się wzajemnie. Jeżeli ktoś potrzebuje ustronnego miejsca na randkę- polecamy z czystym sercem.
Lokal jest całkiem spory, posiadają dużo różnej wielkości stolików. W przypadku większej rezerwacji największy stół można dodatkowo rozsunąć, co idealnie nadaje się na wieczory przy grach czy też przyjacielskie świętowanie urodzin. Same stoliki mówią o Lalkach bardzo dużo, odrapane, z odchodzącym gdzieniegdzie lakierem, pamiętają zapewne większość klientów, którzy się kiedyś przez bar przewinęli. Choć to trzeba przyznać, lokal nie stoi w miejscu i inwestuje w nowości. My będąc tam ostatnio zauważyliśmy duży telewizor. Co jest tam transmitowane- to dla nas do tej pory wielka tajemnica.

Wnętrze Lalek - bardzo klimatyczne!

Wnętrze Lalek – bardzo klimatyczne!


Jakiś czas temu zainwestowano również w duże kanapy wraz z fotelami, więc jeżeli komuś przeszkadza siedzenie na lekko „wysiedzianych” krzesłach, powinien wypróbować nowy nabytek.
W samym pubie panuje zawsze lekki półmrok, dziwne lampy, które pamiętają na pewno lepsze czasy dają żółte światło, ale to jeden z elementów nadających klimat.
Klimat nadają również zdjęcia znanych i mniej znanych aktorów wiszące na ścianach oraz obrazy, które zajmują większą powierzchnię ścienną Lalek. Trochę zapomniane i trochę na uboczu pianino aż kusi tych bardziej muzykalnych.
Każdy element wystroju wygląda jakby nie pasował do drugiego tak bardzo, że całość ze sobą idealnie współgra. Spory i bardzo charakterystyczny bar przyciąga alkoholem zza wystaw, choć asortyment trzeba przyznać nie jest szczególnie wyszukany i oryginalny. Tak naprawdę nie wiadomo skąd nazwa „kawiarnia” bo lokal zdecydowanie bardziej przypomina pub niż kawiarnię (bo i kawa do najlepszych nie należy). Ale jedno Lalkom trzeba przyznać, przeżyli już niejeden lokal w Białymstoku i na sto procent przeżyje jeszcze wiele, bo pomimo niewyszukanego menu atmosfera aż kusi, żeby wrócić. Jak nie na piwo, to na kieliszek wina czy na średniej jakości kawę. Jeżeli ktoś nie poczuł się zachęcony, być może przemówi również fakt, że Lalek w Internecie się nie spotka. Mimo posiadania facebooka, aktualizacje robione są bardzo rzadko. Całą reklamą zajmują się ludzie, którzy odwiedzili ten lokal i na pewno jeszcze do niego wrócą.
I właściwie nic więcej w tym temacie dodawać nie trzeba, Lalki otrzymują 5/5

Obsługa:
Pan Piotr to osoba na stałe związana z tym lokalem. Jest właściwie kwintesencją Lalek. I choć lokal posiada również innych pracowników, to jednak żaden z nich nie przebił się na tyle, żeby zostać tak dobrze przez wszystkich zapamiętanym. Jeżeli ktoś lubi pogaduchy przy barze i wymianę kilku zdań z kimś, kto ma bardzo dużą wiedzę na różne tematy, a w dodatku jest przesympatyczną osobą, na pewno się nie rozczaruje.
I tu również nie możemy przyznać nic innego jak 5/5

Zamówienie:
Byliśmy tam właściwie tyle razy, że ciężko nam opowiedzieć o jednym, konkretnym zamówieniu. Bo choć wybór alkoholu nie robi oszałamiającego wrażenia, kawa jest dosyć średnia (choć zakupiono jakiś czas temu nowy ekspres. Już nie trzeba wkładać ręki do okienka z filiżanką) to jednak z przyjemnością się tam wraca. Piwo z nalewaka jest tanie, w porównaniu do cen w innych lokalach, a do piwa zawsze można zamówić przekąski w postaci tostów lub frytek.
O lepsze piwa trzeba pytać, gdyż nigdzie nie znajdziemy informacji o tym, co lokal właściwie na stanie posiada, ale jeżeli o to chodzi, ktoś z obsługi zawsze nam z przyjemnością pomoże.
Dlatego za całokształt przyznajemy 4,5/5 oraz nasz znak jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>