#10 Kafejeto

Kafejeto (Źródło: https://www.facebook.com/kafejeto)
0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Kafejeto (Źródło: https://www.facebook.com/kafejeto)

Kafejeto (Źródło: https://www.facebook.com/kafejeto)


Kafejeto
Białystok, ul. Mazowiecka 48
Facebook: https://www.facebook.com/kafejeto
Macie Instagram? Jeżeli tak, to zapraszamy na https://instagram.com/pubsworld/ Obserwujcie nas, żeby być na bieżąco : )
Jesteśmy również na FB: https://www.facebook.com/pubsworldbialystok

Wygląd:
Kafejeto, skąd ta nazwa? O ile udało nam się w pocie i trudzie wyizolować cząstkę „kafe” z nazwy i zrozumieć jej znaczenie, o tyle cała nazwa bardzo nas pochłonęła. Poza takimi smaczkami jak „kawa je właśnie to” albo „kawa jedz to” nie mogliśmy wymyślić nic innego. A bardzo nas to zastanawia. Ale nie zajmujmy się nazwą. Zajmijmy się wyglądem.
A wygląd robi wrażenie. Pierwsze, co nam przyszło do głowy, kiedy tylko zobaczyliśmy wnętrze to: „projektant”. I o ile sam właściciel się na tym nie zna, to na pewno ktoś tu wniósł duży wkład w wystrój lokalu. Wszystko jest zaplanowane ze szczegółami, idealnie dobrane kolory i faktury, i ja sama, chociaż się na tym nie znam, mogę stwierdzić, że to kawał dobrej roboty. Wraz z Mężczyzną jesteśmy wielkimi fanami raczej „babcinych wnętrz”, ale to zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Wnętrze Kafejeto prezentuje się nowocześnie

Wnętrze Kafejeto prezentuje się nowocześnie


Na wejściu wita nas duży bar. I kilka bardzo dużych kanap. Wszystkie są od siebie oddzielone, także jeżeli mamy ochotę spędzić czas tylko we dwoje będziemy się na pewno czuć komfortowo, nawet pośród dużych stołów. W głąb lokalu, oddzielone niewysokim murkiem stoją stoły z krzesłami. Mnogość kontaktów umożliwia spokojną pracę na laptopie, a bliskość baru pozwala podziwiać pracę baristów i kelnerek.
Same krzesła są bardzo wygodne i obite genialnym fioletowym materiałem, który bardzo dobrze współgra z szarościami i bielą na ścianach. Jak już wspominałam, ktoś musiał się tym porządnie zająć, bo każdy element współgrał z innymi.
Mieliście kiedyś tak, że w lokalu spodobało się Wam coś tak bardzo, że chcieliście to jak najszybciej podprowadzić i zamontować u siebie w domu? Ja miałam tak z grzejnikami w Kafejeto, które nie wyglądają jak grzejniki. Genialnie zamontowane na ścianach, na jednym wiszą obrazki dzieci, które odwiedzają lokal. Nie dość, że genialny pomysł z ociepleniem, to jeszcze świetny pomysł z kącikiem dla dzieci. Kredki, kolorowanki i małe stoliczki. Wszystko, co potrzebne, żeby zająć dziecko, aby nie nudziło się podczas spotkania i nie marudziło.
Zaraz obok kącika znajduje się wielki regał z kuflami i piwami, ale nie mieliśmy okazji przyjrzeć mu się uważnie.
Bardzo duży plus za logo lokalu, które znajduje się wszędzie. Na kuflach, kubkach, oknach, wszędzie! Super pomysł, od razu widać, co to za lokal, a charakterystyczny listek, stał się już znakiem rozpoznawczym Kafejeto.
Możliwość zamówienia pysznej kawy na wynos? Jesteśmy jak najbardziej za. Możesz przyjść, poczekać chwilę i wyjść do pracy czy na uczelnię z pysznym ciastkiem owsianym i karmelową kawą. A kubeczki na wynos robią świetne wrażenie. Kolorowe i różnej wielkości, oczywiście z logo lokalu.
Jeden, bardzo duży minus, to błąd w menu. Bo choć samo menu robi wrażenie (lokal posiada nawet na nie specjalne stojaczki) to jednak HERVATA raczej zamierzona nie była. W środku oprócz hervaty znajdziemy duży wybór kawy (co oczywiste), piwa, przekąsek i innych smakowitych przyjemności.
No i może muzyka leci trochę za głośno, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu w normalnej rozmowie.
Przymykając oko na małe niedociągnięcia przyznajemy 5/5
Suflet czekoladowy z lodami i bitą śmietaną.

Suflet czekoladowy z lodami i bitą śmietaną.


Obsługa:
Jeżeli macie ochotę zostać dobrze przyjęci, smacznie zjeść i wypić dobrą kawę to trafiliście do idealnego lokalu. Kelnerki mają obowiązek nosić czarne stroje i fartuszki. Bariści mają własne stroje, z tego co pamiętam z wyszytym imieniem. Uwijają się strasznie, mogliśmy obserwować ich pracę z miejsca, w którym siedzieliśmy. Kawa, ciasto, obsługa klienta, wszystko szybko i sprawnie. Same kelnerki były bardzo sympatyczne i uśmiechnięte. Może jedyny minus to fakt, że byliśmy obsługiwani przez trzy osoby, a zamówienie podawano nam w ratach. Ale nie miało to właściwie żadnego znaczenia, bo zamówienie rekompensowało wszystko.
Za świetną obsługę przyznajemy 4,75/5
Kawa Karmelova - rewelacja!

Kawa Karmelova – rewelacja!


Zamówienie:
Tutaj nie mogę przyznać nic innego jak 5. Mężczyzna zamówił Irish Beer, smaczne, ciemne piwo z lekko słodkim, karmelowym posmakiem. Ciągnąć dalej karmelowy wątek, ja zamówiłam CarmeLovą kawę. Jeżeli jeszcze nie próbowaliście, to powinna się znaleźć na Waszej liście „do spróbowania” na górnej pozycji. Syrop karmelowy jest tak słodki, że sama kawa nie wymaga słodzenia, kubek jest ogromny, a śliczny wzorek na kawie dopełnia efektu. Tylko nie wiem czy 500 ml to nie za dużo, jeżeli przy okazji zamawia się suflet czekoladowy. A suflet był przepyszny. Bita śmietana, gałka lodów i suflet twardy na zewnątrz, rozpływający się w środku. Cieplutki, idealnie dopełniał smak lodów.
Na pewno jeszcze nie raz wrócimy do Kafejeto, jak nie na pyszne ciastko, to na kawę.
A za zamówienie przyznajemy 5/5

Z czystym sercem wystawiamy Kafejeto znak jakości Pub’s World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>